AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MENB1060A1203F01
MENB1060A1203F01
5S-MENB1060A1203F01
MENB1060A1203F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Description
| Series: | MENB1060 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) |