MENB1040A2403F01
5S-MENB1040A2403F01
MENB1040A2403F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
Product Description
Series:MENB1040
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.7A
Power (Watts):41W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.98 L x 2.40 W x 1.34 H (101.0mm x 61.0mm x 34.0mm)