MENB1020A1203F01
5S-MENB1020A1203F01
MENB1020A1203F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W
Product Description
Series:MENB1020
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.31 L x 1.85 W x 1.27 H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)