AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands ME60A4803F01
ME60A4803F01
5S-ME60A4803F01
ME60A4803F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 1.35A |
| Power (Watts): | 65W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) |