ME60A1203F01
5S-ME60A1203F01
ME60A1203F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Description
Series:ME60
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):60W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 50??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm)