AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands ME30A1803F01
ME30A1803F01
5S-ME30A1803F01
ME30A1803F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Product Description
| Series: | ME30 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.76 L x 2.13 W x 1.22 H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm) |