ME30A1503N01
5S-ME30A1503N01
ME30A1503N01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Product Description
Series:ME30
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 50??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.76 L x 2.13 W x 1.22 H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)