ME20A4803N01
5S-ME20A4803N01
ME20A4803N01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W
Product Description
Series:ME20
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):420mA
Power (Watts):20W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 50??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.31 L x 1.85 W x 1.22 H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm)