AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands ME20A4803B01
ME20A4803B01
5S-ME20A4803B01
ME20A4803B01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Product Description
| Series: | ME20 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Output: | 90 ~ 264 VAC |
| Current - Output (Max): | 48V |
| Power (Watts): | 420mA |
| No Load Power Consumption: | 20W |
| Polarization: | 100mW (Max) |
| Applications: | Positive Center |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level VI |
| Output Connector: | -20??????C ~ 50??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |