ME20A1803B01
5S-ME20A1803B01
ME20A1803B01
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Product Description
Series:ME20
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):18W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 70??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm)