AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands ME20A1503F01
ME20A1503F01
5S-ME20A1503F01
ME20A1503F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Product Description
| Series: | ME20 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 50??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.31 L x 1.85 W x 1.22 H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm) |