AC DC Desktop, Wall AdaptersDelta Electronics MDS-060AAS24 BA
MDS-060AAS24 BA
5S-MDS-060AAS24 BA
MDS-060AAS24 BA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Product Description
| Series: | MDS |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 275 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level VI |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Power DIN |
| Other: | 4 Pin |