AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS90-1506
KTPS90-1506
5S-KTPS90-1506
KTPS90-1506
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 90W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.47 L x 2.40 W x 1.42 H (139.0mm x 61.0mm x 36.0mm) |