AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS90-1207
KTPS90-1207
5S-KTPS90-1207
KTPS90-1207
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Product Description
| Series: | KTPS90 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 7A |
| Power (Watts): | 84W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.47 L x 2.40 W x 1.42 H (139.0mm x 61.0mm x 36.0mm) |