AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS50-1242DT-3P-VI-C-P1
KTPS50-1242DT-3P-VI-C-P1
5S-KTPS50-1242DT-3P-VI-C-P1
KTPS50-1242DT-3P-VI-C-P1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Product Description
| Series: | KTPS50 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 4.2A |
| Power (Watts): | 50W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) |