AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS24-24010WA-VI-P1
KTPS24-24010WA-VI-P1
5S-KTPS24-24010WA-VI-P1
KTPS24-24010WA-VI-P1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Product Description
| Series: | KTPS24 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 24W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) |