AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS24-12020MP
KTPS24-12020MP
5S-KTPS24-12020MP
KTPS24-12020MP
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Product Description
| Series: | KTPS24 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.05 L x 2.04 W x 1.59 H (77.5mm x 51.8mm x 40.5mm) |