AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS24-09025MP-VI-P2
KTPS24-09025MP-VI-P2
5S-KTPS24-09025MP-VI-P2
KTPS24-09025MP-VI-P2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 24W
Product Description
| Series: | KTPS24 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 23W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) |