AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS200-18110
KTPS200-18110
5S-KTPS200-18110
KTPS200-18110
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 200W
Product Description
| Series: | KTPS200 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 11A |
| Power (Watts): | 198W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 7.20 L x 3.19 W x 1.67 H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm) |