AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS18-18011DT-2P-VI-P1
KTPS18-18011DT-2P-VI-P1
5S-KTPS18-18011DT-2P-VI-P1
KTPS18-18011DT-2P-VI-P1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 18W
Product Description
| Series: | KTPS18 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.1A |
| Power (Watts): | 20W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) |