AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS18-10019MP-VI-P2
KTPS18-10019MP-VI-P2
5S-KTPS18-10019MP-VI-P2
KTPS18-10019MP-VI-P2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 10V 18W
Product Description
| Series: | KTPS18 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 10V |
| Current - Output (Max): | 1.9A |
| Power (Watts): | 19W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) |