AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS12-18007WA-VI-P2
KTPS12-18007WA-VI-P2
5S-KTPS12-18007WA-VI-P2
KTPS12-18007WA-VI-P2
18.0V/0.670 AMP 12W WALL ADAPTER
Product Description
| Series: | KTPS12 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 670mA |
| Power (Watts): | 12W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.83 L x 1.34 W x 1.65 H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm) |