AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS12-13509WA-VI-P1R
KTPS12-13509WA-VI-P1R
5S-KTPS12-13509WA-VI-P1R
KTPS12-13509WA-VI-P1R
13.5V/0.89 AMP 12W WALL ADAPTER
Product Description
| Series: | KTPS12 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 13.5V |
| Current - Output (Max): | 890mA |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.83 L x 1.34 W x 1.65 H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm) |