AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS05-15005U-VI-P3
KTPS05-15005U-VI-P3
5S-KTPS05-15005U-VI-P3
KTPS05-15005U-VI-P3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 8W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 7.5W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.20 L x 1.10 W x 1.65 H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm) |