AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWP10024-D5F
FWP10024-D5F
5S-FWP10024-D5F
FWP10024-D5F
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Product Description
| Series: | FWP100 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 4.15A |
| Power (Watts): | 100W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 0.8 |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 5 Pin |
| Other: | 7.36 L x 4.33 W x 2.32 H (187.0mm x 110.0mm x 59.0mm) |