AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWE030015B-10B
FWE030015B-10B
5S-FWE030015B-10B
FWE030015B-10B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Product Description
| Series: | FWE030 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.53 L x 1.92 W x 0.99 H (89.6mm x 48.8mm x 25.2mm) |