AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWC100012A-12B
FWC100012A-12B
5S-FWC100012A-12B
FWC100012A-12B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Product Description
| Series: | FWC100 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 8.3A |
| Power (Watts): | 100W |
| No Load Power Consumption: | 200mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 8 Pin |
| Other: | 7.09 L x 2.27 W x 1.52 H (180.2mm x 57.5mm x 38.6mm) |