AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWA180048A-11A
FWA180048A-11A
5S-FWA180048A-11A
FWA180048A-11A
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Product Description
| Series: | FWA180 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 3.75A |
| Power (Watts): | 180W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 5 Pin |
| Other: | 8.20 L x 2.90 W x 1.60 H (208.0mm x 73.0mm x 39.0mm) |