AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWA180018A-13B
FWA180018A-13B
5S-FWA180018A-13B
FWA180018A-13B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 180W
Product Description
| Series: | FWA180 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 180W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | Rectangular |
| Size / Dimension: | 6 Position |
| Other: | 8.20 L x 2.90 W x 1.60 H (208.0mm x 73.0mm x 39.0mm) |