AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWA120048A-11B
FWA120048A-11B
5S-FWA120048A-11B
FWA120048A-11B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Product Description
| Series: | FWA120 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 5 Pin |
| Other: | 7.56 L x 2.45 W x 1.52 H (192.0mm x 62.2mm x 38.7mm) |