AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FWA065009A-11A
FWA065009A-11A
5S-FWA065009A-11A
FWA065009A-11A
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Product Description
| Series: | FWA065 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 72W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 5 Pin |
| Other: | 5.02 L x 2.20 W x 1.37 H (127.6mm x 55.9mm x 34.8mm) |