AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power FW10024-D5-NC
FW10024-D5-NC
5S-FW10024-D5-NC
FW10024-D5-NC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Product Description
| Series: | FW100 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 96W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 0.8 |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 5 Pin |
| Other: | 6.50 L x 3.85 W x 2.60 H (165.0mm x 98.0mm x 66.0mm) |