AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA480083U-P5P-SZ
ETSA480083U-P5P-SZ
5S-ETSA480083U-P5P-SZ
ETSA480083U-P5P-SZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Product Description
| Series: | ETSA |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 850mA |
| Power (Watts): | 40W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.97 L x 1.88 W x 1.11 H (75.5mm x 47.8mm x 28.2mm) |