AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA190210UDC-P16P-SZ-C1
ETSA190210UDC-P16P-SZ-C1
5S-ETSA190210UDC-P16P-SZ-C1
ETSA190210UDC-P16P-SZ-C1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Product Description
| Series: | ETSA-UD |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 19V |
| Current - Output (Max): | 2.1A |
| Power (Watts): | 40W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 1.4mm I.D. x 6.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.97 L x 1.88 W x 1.11 H (75.5mm x 47.8mm x 28.2mm) |