AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA180066UDC-P5P-SZ
ETSA180066UDC-P5P-SZ
5S-ETSA180066UDC-P5P-SZ
ETSA180066UDC-P5P-SZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Product Description
| Series: | ETSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 660mA |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.87 W x 1.08 H (75.0mm x 47.5mm x 27.3mm) |