AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA120500UDC-P5P-SZ
ETSA120500UDC-P5P-SZ
5S-ETSA120500UDC-P5P-SZ
ETSA120500UDC-P5P-SZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Description
| Series: | ETSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.57 L x 1.97 W x 1.22 H (116.0mm x 50.0mm x 31.0mm) |