AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA120150UDC-P5P-SZ
ETSA120150UDC-P5P-SZ
5S-ETSA120150UDC-P5P-SZ
ETSA120150UDC-P5P-SZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Product Description
| Series: | ETSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.17 L x 1.97 W x 1.22 H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm) |