AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETSA120100UDC-P5RP-SZ
ETSA120100UDC-P5RP-SZ
5S-ETSA120100UDC-P5RP-SZ
ETSA120100UDC-P5RP-SZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | ETSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.87 W x 1.08 H (75.0mm x 47.5mm x 27.3mm) |