AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETMA240833UC-P51-WP
ETMA240833UC-P51-WP
5S-ETMA240833UC-P51-WP
ETMA240833UC-P51-WP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 200W
Product Description
| Series: | ETMA 200W |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 200W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 50??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 7.42 L x 4.11 W x 2.36 H (188.5mm x 104.5mm x 60.0mm) |