AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETMA180333UD-P5P-IC
ETMA180333UD-P5P-IC
5S-ETMA180333UD-P5P-IC
ETMA180333UD-P5P-IC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W
Product Description
| Series: | ETMA 60W |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 3.33A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.20 L x 2.28 W x 1.20 H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm) |