AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETMA180165UD-P5P-IC
ETMA180165UD-P5P-IC
5S-ETMA180165UD-P5P-IC
ETMA180165UD-P5P-IC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Product Description
| Series: | ETMA 30W |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.65A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.33 L x 1.97 W x 1.18 H (110.0mm x 50.0mm x 30.0mm) |