AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. ETMA150400UD-P5P-IC
ETMA150400UD-P5P-IC
5S-ETMA150400UD-P5P-IC
ETMA150400UD-P5P-IC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Product Description
| Series: | ETMA 60W |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.20 L x 2.28 W x 1.20 H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm) |