AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EPSA240100U-P5N-SZ
EPSA240100U-P5N-SZ
5S-EPSA240100U-P5N-SZ
EPSA240100U-P5N-SZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Product Description
| Series: | EPSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Negative Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.15 L x 1.38 W x 2.11 H (80.0mm x 35.0mm x 53.6mm) |