AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EPSA180033U-P5P-SZ
EPSA180033U-P5P-SZ
5S-EPSA180033U-P5P-SZ
EPSA180033U-P5P-SZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 6W
Product Description
| Series: | EPSA |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 330mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.35 L x 1.05 W x 1.82 H (59.8mm x 26.6mm x 46.1mm) |