AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EPSA120150UE-P5P-EJ
EPSA120150UE-P5P-EJ
5S-EPSA120150UE-P5P-EJ
EPSA120150UE-P5P-EJ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Product Description
| Series: | EPSA |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.95 L x 1.38 W x 2.17 H (75.0mm x 35.0mm x 55.0mm) |