EPSA120100UB-P5P-EJ
5S-EPSA120100UB-P5P-EJ
EPSA120100UB-P5P-EJ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
Series:EPSA
Region Utilized:United Kingdom
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.95 L x 1.97 W x 1.85 H (75.0mm x 50.0mm x 47.0mm)