AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EPS120050-P5N
EPS120050-P5N
5S-EPS120050-P5N
EPS120050-P5N
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Description
| Series: | EPS |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Negative Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |
| Other: | 2.45 L x 1.06 W x 1.65 H (62.3mm x 26.8mm x 42.0mm) |