AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EMSA150040K-P5P-SZ
EMSA150040K-P5P-SZ
5S-EMSA150040K-P5P-SZ
EMSA150040K-P5P-SZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Product Description
| Series: | EMSA 6W |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.52 L x 1.59 W x 1.18 H (64.0mm x 40.5mm x 30.0mm) |