AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EMSA120250K-P5P-SZ
EMSA120250K-P5P-SZ
5S-EMSA120250K-P5P-SZ
EMSA120250K-P5P-SZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Product Description
| Series: | EMSA 30W |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.91 L x 1.71 W x 1.39 H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm) |