EMSA060300K-P5RP-SZ
5S-EMSA060300K-P5RP-SZ
EMSA060300K-P5RP-SZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 18W
Product Description
Series:EMSA 18W
Region Utilized:International
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:6V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):18W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.91 L x 1.71 W x 1.39 H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)